5 marca 2019

KONKURS PATRONACKI: „Gwiazda Północy” D.B. John / Dobra Komplementarne - blog literacki


KONKURS PATRONACKI!

Do wygrania 3 zestawy nagród:

·   książka „Gwiazda Północy” D. B. Johna + niespodzianka od bloga Dobra Komplementarne


Konkurs patronacki dla fanów bloga Dobra Komplementarne oraz Wydawnictwa Zysk i S-ka.

Zachęcam i proszę o udostępnienie posta konkursowego oraz zaproszenie do wzięcia udziału w zabawie znajomych.

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest blog Dobra Komplementarne, sponsorem nagrody - Wydawnictwo Zysk i S-ka. 
2. Aby wziąć udział w konkursie, należy polubić post konkursowy na Facebooku oraz odpowiedzieć (wyłącznie) na 1 z 3 podanych pytań, które przedstawiają się następująco:
a)  Jak sądzisz, czym w powieści D.B. Johna jest owa tytułowa „gwiazda północy”? Swoją odpowiedź krótko uzasadnij.
b)    Co może być zaletą, korzyścią życia w reżimie (takim jak Korea Północna)?
c)  Rozwiń skrót „K.I.M.”, nawiązując do treści recenzji opisującej „Gwiazdę Północy”. Jak inaczej - w świetle tego, co piszę o książce - można go sformułować?
3. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. (O ewentualnych zmianach pojawi się stosowna informacja.)
4. Konkurs trwa od 05.03.2019 r. do 17.03.2019 r., do godziny 23:59.
5. Dana osoba może wziąć udział w zabawie tylko raz.
6. Pod uwagę będą brane tylko odpowiedzi/zgłoszenia zgodne z regulaminem konkursu. Każdy uczestnik powinien zapoznać się z zasadami konkursu, a wzięcie udziału w zabawie jest jednoznaczne z akceptacją wszystkich punktów regulaminu. 
7. Podanie zwycięzców nastąpi w ciągu 48 h od chwili zakończenia konkursu.
8. Zwycięzcy w możliwie najkrótszym czasie od podania wyników (maks. do 5 dni) mają obowiązek przesłania organizatorowi konkursu w wiadomości prywatnej danych niezbędnych do wysyłki nagrody.
9. Odpowiedź można podać zarówno na blogu w komentarzu (wtedy koniecznie jest dopisanie nazwy – imienia i nazwiska – swojego konta z Facebooka!), jak i w komentarzu na Facebooku pod postem konkursowym. (Wszystkie prawidłowe zgłoszenia zostaną odnotowane.) Organizator wybierze jego zdaniem najlepsze, najciekawsze bądź prawidłowe (jak w przypadku pytania B) odpowiedzi.

PS. Odpowiedzi wcale nie muszą być obszerne, nie o długość chodzi, przeciwnie - wystarczy 1 zdanie, bo od elaboratów, podobno, jestem tu ja...

POWODZENIA!   4 komentarze:

 1. Co może być korzyścią? Niestety, na to pytanie nie da się odpowiedzieć szczerze na to pytanie :( To tak, jakby chcieć odpowiedzieć, co moze być korzyścią życia jako bakteria? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedynym pocieszeniem życia w reżimie mogłoby być to, że już chyba gorzej być nie może... Ale to naprawdę okrutne pocieszenie. Pewnie dla elity korzyści jest sporo. Dzieci wykształcone, wychuchane, wszystko ociekające bogactwem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiam się nad korzyścią zycia w reżimie. Co moze być korzystne w bezwzględnym posłuszeństwie? W utracie wolności? W rygorze nakazującym tryb zycia, sposob obchodzenia świąt, czasu i sposobu rozrywki? Kult przywódcy prowadzi do braku swobodnego myślenia, zatraca się indywidualizm. Jak tu znaleźć pozytywy? Moze pod pozorem równości przywódca zapewni szaremu ludowi mieszkania socjalne? Zabezpieczy socjal i zapewni zapomogi, zasiłki? Za posłuszeństwo będzie zatrudnienie i awans w pracy? Kto bardziej wyznaniowy, bardziej posłuszny czeka go kariera? Za posłuszeństwo rodziców dzieci uczą się w szkołach. Cała otoczka państwa socjalno-posłusznego daje pozory bezpieczeństwa. Nasz przywódca nas obroni! Mamy gdzie mieszkac, pracujemy, uczymy się. Tyle ze musimy byc posłuszni...
  Fb Anna Bednarek Zawisza

  OdpowiedzUsuń